27 Ekim 2019
5. Uluslararası Kukla Festivali Bilkent Center'da
BİLKENT CENTER’DA KUKLA DOLU BİR HAFTA GEÇTİ!

Bu yıl yenilenerek bir çok ulusal markayı bünyesine dahil eden ve 20. Yaşını kutlayan Bilkent Center, 5. Ankara Kukla Festivali kapsamında bir dizi özel gösteri ve atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı. Festival süresince kukla sanatçılarının da yer aldığı gösteriler, çocuklar ve aileleri tarafından yoğun ilgiyle izlendi.

Uluslararası Sanat Festivali, Ankara Kahve Festivali gibi ödülle taçlandırılan festivallere ev sahipliği yapan  Bilkent Center, Ankaralıları sanat ile buluşturmaya devam ediyor. Kukla Karagöz Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği (KUKSADER) ve Tiyatro Tempo’nun Ankara Üniversitesi iş birliğinde düzenlediği 5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali kapsamında birçok oyun ve atölye Bilkent Center’da ziyaretçiler ile buluştu.

Sanatçılar Kokteylde Buluştu

Festivalde yer alan sanatçılar Bilkent Center’da  düzenlenen özel davette bir araya geldi. Kazakistan, Rusya, Ukrayna, Almanya, Bulgaristan, İsrail, Moldova ve Karadağ’dan festival için Ankara’ya gelen sanatçılar, kukla sanatı hakkında tecrübelerini paylaştı. Festivali organize eden Tiyatro Tempo Genel Sanat Yönetmeni Haluk Yüce’nin ev sahipliğinde geçen kokteylde ayrıca ‘Kukla ve Sanatçı’ fotoğraflarından oluşan sergi de katılımcıların beğenisine sunuldu. 3 yaşından büyük her izleyiciye ulaşmayı amaçlayan festival çocuklar kadar yetişkinlerden de büyük ilgi gördü. Çocuklarıyla birlikte tiyatro oyunlarına katılan  aileler benzersiz bir deneyim yaşadı.